KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912066
nr 1491 2066
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholm. Olja på pannå, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 64x73 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:45:09
500 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström